Armolipid – czym jest oraz czy jest on bezpieczny dla zdrowia?

Armolipid – czym jest oraz czy jest on bezpieczny dla zdrowia?

Podwyższone stężenie cholesterolu we krwi jest problemem dotyczącym ogromnej ilości Polaków. Zawarte w osoczu substancje lipidowe stanowią czynnik zwiększający ryzyko zawałów i miażdżycy, dlatego dbałość o właściwy poziom cholesterolu stanowi istotny wkład we własne zdrowie. Armolipid to preparat, który pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Czym jest oraz jakie ma właściwości?

 Armolipid – jego skład i działanie

Aktywnym elementem preparatu Armolipid jest czerwony fermentowany ryż. W trakcie naturalnego procesu fermentacji ziaren produkowana jest wielofunkcyjna substancja , której struktura przypomina chemiczne związki zwane statynami (środki używane w farmacji do obniżenia zbyt wysokiego stężenia cholesterolu we krwi). Poprzez zastosowanie prostego roślinnego rozwiązania możliwe jest ograniczenie stosowania typowych farmakologicznych preparatów, których długotrwałe użytkowanie nie zawsze posiada w pełni pozytywny wpływ na zdrowie.

Wyciąg z czerwonego fermentowanego ryżu wspiera dodatek kwasu foliowego, który poprzez wspieranie procesu prawidłowego metabolizowania homocysteiny pozytywnie oddziałuje na profilaktykę miażdżycy. Kwas foliowy znany jest również ze swoich właściwości dotyczących dobrego samopoczucia i wpływu na działanie układu nerwowego. Dzięki udziałowi witaminy B9 pobudzone są także procesy krwiotwórcze, związane z wytwarzaniem czerwonych ciałek krwi. Ponadto kwas foliowy wspiera pracę wątroby, zapobiegając tworzeniu się złogów cholesterolowych.

W swoim składzie, Armolipid zawiera również koenzym Q10, który cechuje się działaniem antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym). Posiada on wpływ na układ krążenia – jest odpowiedzialny za łagodne obniżenie ciśnienia krwi. Ponadto koenzym Q10 poprawia ogólna kondycję organizmu, przyczyniając się do polepszenia metabolizmu oraz wspomaga układ odpornościowy i nerwowy. Regeneracja i uelastycznienie tkanek będące skutkiem działania tego składnika ma związek z antyoksydacyjnymi właściwościami tej substancji.

Armolipid plus w swoim składzie zawiera również wyciąg z berberysu indyjskiego, który zwany jest także berberyną. Składnik ten wykazuje właściwości przeciwmiażdżycowe, według badań wspomaga redukcję masy ciała oraz sprzyja obniżeniu cholesterolu.

Armolipid – przeciwwskazania

Armolipid nie powinien być stosowany w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie jest on zalecany dla osób, które oprócz wysokiego cholesterolu cierpią na inne choroby. W takiej sytuacji należy skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem.