Chodniki łazienkowe – dostępne rodzaje oraz sposoby czyszczenia trudnych plam

Chodniki łazienkowe – dostępne rodzaje oraz sposoby czyszczenia trudnych plam

Dywaniki i chodniki łazienkowe odgrywają szczególnie ważną rolę nie tylko w wystroju pomieszczenia kąpielowego, ale warunkują także bezpieczeństwo korzystania z łazienki, gdyż pozwalają uniknąć wypadków, uszkodzenia ciała, a nawet nieszczęścia.

Jakie są rodzaje dywaników łazienkowych?

Wybierając dywaniki do łazienki, trzeba mieć świadomość, że dostępne są różnorodne modele – różnice dotyczą zarówno zastosowanego materiału, jak i grubości, a także wybranej kolorystyki i wzornictwa. Największą popularnością cieszą się modele z mikrofibry. Można je rozpoznać po wysokiej chłonności, a do tego szybko schną.

Na uwagę zasługują także dywaniki bawełniane albo mieszanki bawełny i poliestru. Charakteryzują się miękkością i delikatnością. Jednak duże znaczenie odgrywa także ich trwałość i bezproblemowe czyszczenie.

Inne dostępne modele powstają z tworzyw sztucznych. Producenci oferują produkty wykonane z polipropylenu albo PVC. Wybierając gumowe rozwiązania, bardzo istotna jest odporność na wilgoć i wytrzymałość, jednak ich wygląd jest nieco mniej estetyczny. Jeśli szukasz dobrych chodników łazienkowych, kliknij https://zwoltex.pl/dywaniki-lazienkowe-37 ten link.

Jak usunąć plamy na dywanikach łazienkowych?

Gdy na dywaniku pojawi się plama z tłustej substancji, nie ma przeciwwskazań, aby zastosować naturalny roztwór wody z mydłem albo płynem do mycia naczyń. Jeżeli na materiale pojawi się plama z krwi, trzeba zacząć od opłukania jej zimną wodą i po tej czynności wyprać cały dywanik. Naturalne zabrudzenia pojawiające się na dywaniku wykonanym z bawełny trzeba usunąć z wykorzystaniem mieszanki wody z sokiem z cytryny albo ewentualnie wody z sodą oczyszczoną, jednak trzeba pamiętać, aby przygotowany roztwór nie był za bardzo stężony – w takiej sytuacji ryzyko zniszczenia barwników jest wysokie.

Czyszczenie dywaników i chodników powinno odbywać się na wolnym powietrzu tylko w przypadku, gdy wykorzystywane są specjalne preparaty do czyszczenia dywanów. Tylko w taki sposób można zapobiec podrażnieniu dróg oddechowych domowników przez opary chemiczne występujące w produkcie.