Jak poradzić sobie w walce z grzybicą i niedrożnością jelit?

Jak poradzić sobie w walce z grzybicą i niedrożnością jelit?

Niewiele wiemy o właściwościach kwasów tłuszczowych, tylko tyle, że są nam potrzebne. Rozróżniamy kwasy tłuszczowe dobre i złe, to znaczy kwasy tłuszczowe występujące u zwierząt i te występujące w roślinach. A gdy wspomnimy o kwasie kaprylowym, czyli „Caprylic acid”, to nasze wiedza ogranicza się do minimum. A jest on bardzo pożyteczny dla naszego zdrowia.

Gdzie występuje kwas kaprylowy?

Występuje tam, gdzie są tłuszcze. Mogą to być tłuszcze zwierzęce, na przykład: od owiec, kóz, w mleku od królików, kozic. Ale także występują w roślinach, na przykład w popularnym oleju kokosowym, palmowym czy nawet w maśle orzechowym.

Jakie są właściwości kwasu kaprylowego?

Ten naturalny składnik może stać się skutecznym lekarstwem na walkę z grzybicą. Organizm zainfekowany grzybem domaga się wówczas więcej cukru, bo ten jest pokarmem dla stale rosnącego grzyba w różnych miejscach na ciele. Preparaty i lekarstwa z kwasem kaprylowym bardzo szybko i skutecznie sprawdzają się w walce z Candida Albicans. To naturalnie występujący grzyb w organizmie, który bardzo wykończa ciało, gdy rośnie. A kwas kaprylowy ma takie właściwości, że bezpośrednio działa na grzyb, zabija go od środka. Rzeczywiste efekty widoczne są już po dwóch tygodniach używania regularnie kwasu kaprylowego.

Co jeszcze zwycięża w organizmie kwas kaprylowy?

Tak naprawdę warto mieć ten związek organiczny z nasyconych kwasów tłuszczowych w swojej aptece. To kwas, który zwalcza nie tylko grzyby, ale świetnie radzi sobie z bakteriami i wspomaga pracę jelit oraz poprawia pracę flory bakteryjnej w całym organizmie. Szybko odtruwa organizm od nabytych trucizn i bakterii. Jest niezbędny podczas zatruć i problemów z wypróżnieniem. Często stosowany jako suplement diety.

Choć największy rozgłos zyskał dzięki zwalczaniu grzybów, dlatego teraz podamy najpopularniejsze wsparcia organizmu przy walkach z:

  • grzybicą pochwy- tej stale nawracającej,
  • grzybicą przewodu pokarmowego,
  • pleśniawką jamy ustnej – na przykład u niemowląt,
  • grzybica skóry, stóp i paznokci.

Dobroczynne działania kwasu kaprylowego, tłuszczowego często poznają osoby chcące zgubić zbędne kilogramy. Jego działanie wpływa przed podjadaniem, gdy wypije się kwas kaprylowy ma się uczucie sytości i organizm czerpie z niego energię. Również działa rewelacyjnie na drażliwe jelito oraz na częste biegunki. Dzięki tym wszystkim działaniom możemy go używać codziennie, jako suplement. Jednak zaleca się stosowanie według ulotki.

Występowanie kwasu kaprylowego w olejach i suplementach

Najczęściej kwas kaprylowy możemy spotkać jako kapsułkę lub zamieszczony w oleju. Jednak, aby kwas zadziałał trzeba go stosować przez minimum dwa tygodnie w dawkach 350 mg dziennie. Na przykład połykać kapsułki lub dodając olej z kwasu kaprylowego do sałatek z dodatkiem czosnku, oregano lub pestek grapefruita. Aby był skutecznym lekarstwem trzeba właściwe go przechowywać, to jak trzymać z dala od światła, w ciemnym i szklanym opakowaniu.