Pielęgnacja męska w domowym zaciszu — co warto wiedzieć?

Pielęgnacja męska w domowym zaciszu — co warto wiedzieć?

Czasy, kiedy mężczyźni nie dbali o siebie, minęły bezpowrotnie. Na sklepowych półkach można znaleźć coraz więcej produktów dedykowanych dla panów, a wśród nich balsam do brody, kremy i serum, a także dobrej jakości produkty do stylizacji włosów.

Jak dbać o włosy?

Wybierając szampon, warto zwrócić szczególną uwagę na produkty, które nie zawierają detergentów, mają naturalny skład, a także gwarantują jakże potrzebne nawilżenie i regenerację, gdyż włosy są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a także zmianę temperatury zimą. Szczególnie dobrze sprawdzi się gęsta konsystencja, substancje aktywne w formie ekstraktów roślinnych, a także olejki eteryczne, które doskonale wpływają na kondycję włosów oraz skóry głowy.

Panowie nie powinni myć swoich włosów codziennie. Przyczynia się to do pozbawienia włosów oraz skóry głowy naturalnego balansu.

Jak dbać o twarz?

Jeśli chodzi o skórę twarzy, nie warto jej nadmiernie oczyszczać, gdyż przyczyni się to do pogorszenia kondycji, wystąpienia podrażnień i przesuszonej skóry. Kluczowe znaczenie odgrywa właściwa pielęgnacja. Na dzień należy zastosować krem nawilżający z filtrem UV. Dobrze dobrany krem odpowiada za wzmocnienie bariery ochronnej, nawilża bez żadnej zwłoki, a także pozwala maksymalnie opóźnić procesy starzenia.

Właściciele brody muszą szczególnie intensywnie o nią dbać, gdyż stanowi ważny element ich wyglądu. W tym celu stosuje się specjalny balsam do brody, kartacz to czesania włosów, odpowiedni peeling do twarzy, który pozwala usunąć nadmiar sebum oraz suchy naskórek. Balsam do brody sprawia, że prezentuje się bardzo estetycznie, nie wymaga dużych nakładów pracy podczas codziennej pielęgnacji, można także uniknąć częstych wizyt u barbera. Trzeba mieć świadomość, że nawet zapuszczając brodę czy wąsik, wymagają one regularnego przycinania — w tym celu warto zastosować dobrej jakości trymer.

Jak dbać o ciało?

Pielęgnacja ciała jest tak samo istotna, jak dbanie o twarz czy włosy. Do gorącego prysznica warto dodać olejki, które nie tylko nawilżą skórę, ale równocześnie zagwarantują poprawę nastroju, rozluźnią mięśnie i pomogą wyzbyć się napięcia.

Bardzo ważny jest regularny peeling, który umożliwia usunięcie suchego naskórka, poprawia krążenie oraz ukrwienie całego ciała. Po prysznicu należy nawilżyć ciało balsamem o ulubionym zapachu.