Praca, dom, dziecko – znajdź kwadrans dla siebie!

Praca, dom, dziecko – znajdź kwadrans dla siebie!

Pracujesz i zajmujesz się domem. Dla Ciebie to codzienność, może nawet powiesz, że nic nadzwyczajnego – jesteś przecież mamą. A może tak zmienisz swoje przyzwyczajenia i w natłoku codziennych zajęć znajdziesz czas dla siebie?

Co możesz zrobić w piętnaście minut? Uciąć sobie drzemkę, poleniuchować albo zrobić coś dla siebie. Jako Optimama zasługujesz na odrobinę relaksu, którą możesz sobie sama zafundować. Wbrew pozorom znajdziesz w ciągu dnia wolny kwadrans. Pomyśl, ile czasu tracisz na oglądanie telewizji albo przeglądanie kolejnych stron w internecie. Powoli, bez stresu wprowadzaj w życie plan „15 minut tylko dla Ciebie”, a zobaczysz, że stanie się Twoim hobby. Poza tym przekonasz się, ile małych-wielkich radości możesz sobie sprawić.

Sprawdź 5 sposobów na kwadrans dla Ciebie

  1. Połóż na twarz maseczkę

Kwadrans wystarczy. Maseczka ma tą wielką zaletę, że jest dobra na wszystko. Błyskawicznie poprawia wygląd skóry, odświeża i nawilża. Dlatego raz w tygodniu, najlepiej wieczorem wykorzystaj czas przed pójściem spać i zafunduj sobie chwilę upiększania. Możesz położyć na twarz kupną maseczkę, ale najświeższa i najzdrowsza będzie ta, którą sama przygotujesz.

  1. Zadzwoń do koleżanki

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy. Tracimy czas na siedzenie w internecie albo na Facebooku. A nawet zwykłe plotki „o niczym” potrafią poprawić humor i oderwać nas od codzienności. Rozmawiać możesz także w czasie sprzątania czy gotowania. Wystarczy, że skorzystasz ze słuchawek do telefonu. Jeśli obawiasz się, że rozmowa się przeciągnie, ustaw minutnik na kwadrans.

  1. Posłuchaj muzyki

W codziennej gonitwie na pewno nieraz marzysz o tym, żeby wszyscy wokół Ciebie umilkli. To nie zawsze okazuje się możliwe. Dlatego jeśli jesteś sama w domu choć na chwilę, włącz radio albo odtwarzacz i posłuchaj ulubionych melodii. Od razu poprawi Ci się humor.

  1. Zrób sobie niespodziankę  

Wystarczy Ci kwadrans na pyszną herbatę w ulubionym kubku albo kawałek ciasta. Na taką przyjemność możesz pozwolić sobie o każdej porze dnia.

  1. Zorganizuj sobie czas

W ciągu piętnastu minut warto zaplanować, co masz do zrobienia danego dnia. Posegreguj według ważności wszystkie zadania. Wtedy łatwiej Ci będzie znaleźć wolny kwadrans tylko dla siebie.