Soczewki jednodniowe, kwartalne czy miesięczne- które będą najlepsze?

Soczewki jednodniowe, kwartalne czy miesięczne- które będą najlepsze?

Okulary dla wielu osób są mniej praktyczniejsze niż soczewki. Są jednak i tacy, którzy nie zamieniliby ich na żadne innowacyjne rozwiązanie. Zdania są podzielone, ale coraz więcej pacjentów przekonuje się do noszenia wygodnych soczewek kontaktowych. Tym bardziej że nie kosztują fortuny.

Soczewki jednodniowe – idealne rozwiązanie na wakacje

Jeśli wybierasz się na wakacje i chcesz aktywnie spędzić czas, soczewki jednodniowe będą dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Nie musisz martwić się o pielęgnacje szkieł za pomocą płynów dezynfekcyjnych. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą pudełko soczewek kontaktowych i codziennie będziesz wymieniać zużyte szkła na nowe. W ten sposób minimalizuje się prawie do zera ryzyko infekcji, np. zapalenia spojówek czy rogówki. Wniknięcie drobnoustrojów do oka jest niewielkie. Soczewki jednodniowe bardzo dobrze sprawdzają się na wakacjach, np. na basenie czy podczas pobytu nad morzem lub innym wodnym akwenem. Po wyjściu z wody bez problemu wymienisz zużyte szkła na nowe, aby nie narażać oka na zanieczyszczenia.

Jakie soczewki jednodniowe wybrać?

Zanim kupisz soczewki kontaktowe jednodniowe zorientuj się, jaka jest ich jakość. Często lepiej dorzucić parę groszy i wybrać sprawdzony oraz bezpieczny produkt. Priorytetowo sprawdź materiał, z jakiego zostały wykonane soczewki. Najlepiej, aby przypominał w składzie ludzkie łzy. Ważne też, aby był to produkt o optyce Wysokiej rozdzielczości. Kontaktowe soczewki kontaktowe jednodniowe powinny zapewnić perfekcyjne widzenie nawet w warunkach słabego oświetlenia. Dobrej jakości szkła muszą też zapewnić bardzo dobrą przepuszczalność tlenu i redukować efekt lśnienia.

Soczewki miesięczne lub kwartalne – jakie mają walory użytkowe?

Sporo osób ceni sobie tego typu szkła kontaktowe ze względu na niższą cenę. W soczewkach miesięcznych możesz chodzić 30. dni po codziennej dezynfekcji w specjalnym antybakteryjnym płynie. Oprócz atrakcyjnej ceny i większej żywotności tego typu szkła nie są jednak dla wielu osób atrakcyjne. Podczas ich używania istnieje większe ryzyko infekcji i trzeba wydać trochę więcej na zakup dodatkowych środków pielęgnacyjnych.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie soczewek?

Oprócz terminu przydatności zwróć także uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Możesz wybrać szkła twarde lub miękkie. Oczywiście te pierwszego typu są coraz rzadziej wybierane i używa się ich tylko wtedy, gdy istnieją przeciwwskazania do korekcji wzroku za pomocą miękkich soczewek. Z kolei miękkie szkła są bardzo komfortowe i niezwykle wygodnie się je nosi. Mogą być wyprodukowane na bazie hydrożelu (perfekcyjna przepuszczalność tlenu i dobre uwodnienie) oraz hydrożelu połączonego z silikonem (mają takie same walory jak te pierwsze, ale są nieco sztywniejsze).

To tylko krótki rekonesans dotyczących wyboru soczewek kontaktowych. Na rynku optycznym dostępne są także soczewki ciągłe i roczne (które nosi się o wiele dłużej niż miesięczne). Sporo osób decyduje się również na szkła kontaktowe kosmetyczne, aby zmienić kolor tęczówki oka.

Jeśli wybierasz się na wakacje soczewki kontaktowe jednodniowe powinny przypaść ci do gustu. Proste w użyciu, bezpieczne i innowacyjne szkła, które umilą ci letni czas wypoczynku.