Stroje sportowe dla dzieci – z jakich dzianin powinny być uszyte?

Stroje sportowe dla dzieci – z jakich dzianin powinny być uszyte?

Nie od dziś wiadomo, że dzieci lubią być w ruchu. Warto zadbać o to, żeby mogły komfortowo wykonywać swoje ulubione aktywności. W tym celu warto wyposażyć swoją pociechę w odpowiednio wykonany strój sportowy.

Czym charakteryzuje się dzianina sportowa?

Dzianina sportowa jest materiałem dedykowanym ubraniom przeznaczonym do różnych aktywności
i sportu. Dobrej jakości wyrób przeznaczony do szycia ubrań dla dzieci powinien być przewiewny
i oddychający. Charakteryzować się dużą elastycznością oraz zapewniać odpowiednie odprowadzenie wilgoci – co jest szczególnie ważne, ponieważ dzieci raczej nie przywiązują wagi czy wychodzą rozgrzane na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzianina sportowa wyróżnia się dobrym dopasowaniem się do kształtu ciała. Strój sportowy wykonany z jakościowej dzianiny o wysokich parametrach technicznych, pozwoli naszemu dziecku wygodnie i komfortowo zdobywać kolejne sukcesy w ulubionej dziecinie sportu.

Wybór najlepszej sportowej dzianiny

Pamiętaj szukając najlepszej dzianiny Łódź i Pabianice to od zawsze miasta włókiennicze, słynące z produkcji najlepszych dzianin. To właśnie producentów z tego regionu warto pytać o dobrej jakości materiały, dostosowane do potrzeb małych sportowców. Wybór takich dzianin na rynku jest spory, a najpopularniejsze z nich to dresówka, dzianina poliestrowa czy poliester z domieszką elastanu.

Dresówka to dzianina z przewagą włókien bawełnianych w składzie. Materiał z uwagi na skład jest przewiewny i higroskopijny. Dodatkowo charakteryzuje się miękkością i jest bardzo przyjemny
w dotyku. Warto zwracać uwagę na skład z niewielką domieszką elastanu co wpływa znacząco na trwałość materiału. Z dresówki często wykonuje się codzienną odzież sportową dla dzieci jak bluzy czy spodnie dresowe.

Poliester sam lub z dodatkiem elastanu to najczęściej spotykany skład dzianiny używanej do produkcji ubrań sportowych. W przeciwieństwie do dzianin bawełnianych nie nasiąka wodą – więc nasza pociecha nie odczuje uczucia wilgoci czy chłodu podczas ćwiczeń. Dzianina ta jest lekka i dość wytrzymała, dobrze się sprawdzi, przy częstym noszeniu tornistrze między zeszytem a piórnikiem. Ubrania sportowe wykonane z tego typu dzianiny często są przystępne cenowo, co z pewnością doceni każdy rodzic kilkulatka.