Rozpoznanie i terapia stanów zapalnych przydatków – objawy i metody leczenia
- Rodzina
- 05 stycznia 2019
Cholesterol jest produkowany przez nasz organizm, a najwięcej go powstaje w wątrobie. Pełni on bardzo wiele pożytecznych funkcji w naszym organizmie. Jednak problematyczny okazuje się zawsze jego nadmiar. Wynika on najczęściej z nieprawidłowej diety. To właśnie spożywanie zbyt tłustych produktów podnosi ogólny poziom cholesterolu w naszej krwi.
Objawy i skutki podwyższonego poziomu cholesterolu
Podwyższony cholesterol w naszej krwi początkowo nie daje w zasadzie żadnych objawów. Bardzo często dowiadujemy się o nim dopiero podczas rutynowych badań krwi, a co gorsza, kiedy coś złego zaczyna dziać się z naszym sercem. Nadmiar cholesterolu gromadzony jest w ścianach naczyń krwionośnych. Powstające w ten sposób blaszki miażdżycowe mogą doprowadzić do zawału serca albo udaru mózgu.
Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami podwyższonego cholesterolu należy zmniejszyć jego ilość w naszej krwi. Pomóc nam mogą w tym leki na cholesterol, które bardzo często dostępne są w sprzedaży bez recepty. Mogą to być zarówno tabletki, jak i różnego rodzaju herbatki. Leki na cholesterol pomagają utrzymać naczynia krwionośne w dobrej kondycji. Dodatkowo wspomagają prawidłowy metabolizm tłuszczów w organizmie człowieka, co przyczynia się do tego, że poziom cholesterolu we krwi nie przekracza określonej normy. Leki na cholesterol bardzo często zawierają w swoim składzie sterole roślinne, które ograniczają możliwość wchłaniania się tego tłuszczu w jelicie cienkim. Nie tylko tabletki, ale również specjalistyczne herbatki mogą pomóc utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Zawierają między innymi karczoch, czy czarny bez. Ich regularne spożywanie pozwala zachować naczynia krwionośne w dobrym stanie. Leki na cholesterol oczywiście zawsze powinny być tylko dodatkiem do zbilansowanej dobrze diety. Chcąc utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi nie powinniśmy również zapominać o aktywności fizycznej.