Przyczyny i leczenie refluksu - jak sobie z tym radzić
- Rodzina
- 20 czerwca 2022
Praca w rolnictwie nie należy do łatwych ze względu na jej złożony charakter, spore prawdopodobieństwo wypadków oraz występowania chorób zawodowych. Z tego względu warto zadbać o pełne ubezpieczenie, które pozwoli uzyskać odszkodowanie po zaistniałej szkodzie.
Rolnicy muszą wykonywać wiele różnorodnych prac, część z nich jest niebezpieczna. Na poziom bezpieczeństwa wpływają warunki pogodowe, używane maszyny i urządzenia oraz okresowe nawały obowiązków. W samym miejscu pracy także występuje sporo zagrożeń. Właśnie z tego względu ubezpieczenie wydaje się czym oczywistym i bardzo potrzebnym, jednak wielu rolników zapomina o tym albo odnajduje w tym sposób na oszczędność. Jak ważną rolę odgrywa dobra umowa podpisana z ubezpieczalnią, wie najlepiej kancelaria adwokacka Łódź to jedno z miast w Polsce, gdzie zdecydowana większa część rolników decyduje się na zakup polisy. Pragną oni chronić nie tylko siebie i własnych pracowników przed chorobami i skutkami nieszczęśliwych wypadków, ale dodatkowo zabezpieczyć własne gospodarstwo. Lekceważenie niebezpieczeństwa jest niewłaściwe, a w tak wymagającej pracy nie ma co liczyć na szczęście.
Od wielu lat największym problemem rolników są upadki z wysokości. Na drugiej pozycji znajdują się pochwycenia oraz uderzenia przez części ruchome maszyn i urządzeń, a także uderzenie, przygniecenia i pogryzienia przez zwierzęta. Statystyki pokazują, że wypadki zaliczane do tych trzech kategorii stanowią prawie ¾ wszystkich odszkodowań wypłacanych rolnikom. Wypadki zdarzają się bardzo często na skutek potknięcia, poślizgnięcia albo upadku z drabiny, schodów, przyczep albo nawet ciągników. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. W drugiej grupie za przyczynę wypadków podaje się zdarzenia mające miejsce w trakcie obsługi ciągników rolniczych, maszyn i innych urządzeń.
Badania wykonane przez ubezpieczalnie pokazują, że liczba wypadków rośnie znacząco w okresie żniw, a punkt kulminacyjny następuje w sierpniu, kiedy dochodzi do ogromnej ilości nieszczęść uwarunkowanych używaniem maszyn i innych urządzeń elektrycznych.
Za przyczynę wypadków podaje się przede wszystkim złą organizację obowiązków, zły stan nawierzchni podwórzy oraz ciągów komunikacyjnych, niewłaściwy sposób wchodzenia oraz schorzenia z maszyn i złe korzystanie z urządzeń. Problemem okazuje się także błędne zajmowanie się zwierzętami i brak znajomości ich zachowania. Winę mogą ponosić niewłaściwie zbudowane budynki inwentarskie oraz gospodarcze, noszenie niewłaściwej odzieży, brak umiejętności korzystania z potrzebnego sprzętu i nieostrożne zachowanie.