Nie lękaj się po zawale - masz możliwość działania
- Rodzina
- 23 lipca 2020
Bolesna menstruacja to problem bardzo wielu kobiet. Na bóle miesiączkowe cierpią nie tylko młode dziewczyny, ale także dojrzałe kobiety. Niekiedy ból menstruacyjny jest bardzo silny i utrudnia normalne funkcjonowanie. Jakie są sposoby na jego złagodzenie?
Większość z nas, gdy nadchodzi okres, rezygnuje z aktywności fizycznej. Jest to zrozumiałe – podczas menstruacji nie czujemy się najlepiej. Jeśli ból jest silny, to ostatnie, na co mamy ochotę, to trening. Z pewnością podczas miesiączki nie powinnyśmy się przemęczać. Odpuśćmy więc ciężkie treningi siłowe czy męczące cardio. Badania wykazują jednak, że kobiety, które podczas okresu decydują się na delikatną aktywność fizyczną, mają mniejsze problemy z bólami menstruacyjnymi. Niektórzy uważają więc, że ćwiczenia mogą złagodzić dyskomfort związany z miesiączką. Warto więc przemyśleć, czy nie zdecydować się na delikatne rozciąganie, niezbyt męczącą jogę czy spokojny spacer po parku.
Starym, ale bardzo skutecznym sposobem na bóle menstruacyjne jest zastosowanie ciepłych okładów na podbrzusze. Warto na parę godzin położyć się pod kocem, a do podbrzusza przyłożyć ciepły termofor. Taki odpoczynek pozwoli nam się zrelaksować i złagodzić uciążliwe bóle. Pamiętajmy jednak, że ciepło nie w każdej postaci będzie korzystne dla naszego organizmu podczas okresu. Nie powinnyśmy bowiem opalać się na pełnym słońcu czy w solarium oraz korzystać z sauny. Zrezygnujmy także z długich, gorących kąpieli. Może to bowiem doprowadzić do wzmożenia krwawienia, a w efekcie spowodować krwotok groźny dla naszego organizmu.
Niekiedy ból podczas okresu bywa tak silny, że nie jesteśmy w stanie wykonywać naszych codziennych czynności. Wówczas chcemy jak najszybciej i najskuteczniej go uśmierzyć. Sięgnięcie po tabletki przeciwbólowe często jest jedynym sposobem, który może przynieść nam ulgę. Jeśli inne metody zawiodą, a ból brzucha staje się coraz silniejszy, sięgnijmy po lek, który ulży nam w cierpieniu. Wybierajmy tylko sprawdzone produkty, które cieszą się dobrą opinią, takie jak Ibuprom sprint caps, Vemonis Femi czy Ibum. Możemy zakupić je bez recepty w każdej aptece. Warto zawsze, abyśmy były przygotowane na ewentualne nadejście bólu i w naszej domowej apteczce miały środek, który nam pomoże. Jeśli czujemy, że nasz ból narasta i może stać się bardzo silny, nie czekajmy z zażyciem tabletki przeciwbólowej. Gdy bóle staną się już bardzo mocne, zwykły lek bez recepty może nie zdać egzaminu.