Nie lękaj się po zawale - masz możliwość działania
- Rodzina
- 23 lipca 2019
Zapalenie pęcherza moczowego to niezwykle uciążliwa dolegliwość, która dosięga głównie kobiety. Związane jest to z damską budową anatomiczną (mniejsza odległość cewki moczowej do odbytu). Na szczęście z pomocą przychodzą zioła, które bardzo skutecznie walczą z zapaleniem.
Zioło to ma wiele zalet, a jedną z nich jest posiadanie dużej ilości krzemionki łatwo rozpuszczalnej w wodzie. Jest także bogaty w flawonoidy, sole potasu, saponiny, kwasy organiczne, fitosterole, karotenoidy, garbniki, witaminę C oraz związki żywicowe. To wszystko skutkuje tym, że skrzyp doskonale radzi sobie z zapaleniem pęcherza, a także zapobiega powstawaniu kamicy nerkowej. Sama witamina C zakwasza mocz, a wraz z krzemionką utrzymuje prawidłowy stan błon śluzowych. Połączenie krzemionki z potasem i flawonoidami skutkuje działaniem moczopędnym, a co za tym idzie z organizmu zostają wypłukane toksyny i szkodliwe drobnoustroje. Sama flawonoidy mają także silne właściwości przeciwzapalne.
W swoim składzie posiada: flawonoidy, saponiny triterpenowe, garbniki, związki śluzowe oraz bardzo istotne glikozydy, olejki eteryczne i kwasy fenolowe. Ta kombinacja powoduje, że nawłoć jest silnie moczopędna. Potrafi zwiększyć ilość wydzielanego moczu nawet o kilkaset procent. Dodatkowo działa przeciwbakteryjnie oraz antyseptycznie i przeciwzapalnie. Niewątpliwie jest to zioło, które trzeba wykorzystywać przy zapaleniu pęcherza, kamicy, a także zapaleniu kłębków i miedniczek nerkowych.
W swoich liściach posiada rzadko spotykaną kombinację związków chemicznych takich jak: glikozydy fenolowe, ich estry z kwasem galusowym, wolny hydrochinon, garbniki hydrolizujące, tri terpeny, flawonoidy oraz sole mineralne. To połączenie sprawia, że walka z przewlekłymi i nawracającymi zapaleniami pęcherza przestaje być trudna. Zioło to przede wszystkim działa bakteriobójczo, a także moczopędnie i przeciwzapalnie.
Zioła znacząco ułatwiają walkę z problemami pęcherza moczowego, jednak należy dbać o profilaktykę. Konieczne jest picie dobrej jakości wody w odpowiednich ilościach (około 1l dziennie).